Wnętrze w stylu industrialnym

 

Design i styl w kuchni industrialnej

W tym artykule chcemy pokazać na czym polega styl industrialny we wnętrzach. Przedstawimy pomysły i konkretne aranżacje do wyposażenia domu zgodnie z kilkoma wskazówkami stylistycznymi. Odkryjmy, co to jest styl industrialny, zwany także loftowym.
Styl industrialny ucieleśnia koncepcję nowoczesności i prostoty. Umożliwia elastyczne podejście do koncepcji wnętrza i jego aranżacji. Tworzenia kombinacji i rozwiązań w stylu vintage z odpowiednią dozą nowoczesności.
 
 

Co to jest styl industrialny?

Narodził się w Nowym Jorku w latach pięćdziesiątych po przekształceniu budynków przeznaczonych do pracy na budynki mieszkalne. Został rozpowszechniony dzięki amerykańskim programom telewizyjnym i filmom oraz słynnej fabryce Andy’ego Warhola, dawna fabryka na Manhattanie, którą artysta zamienił w miejsce ekspozycji sztuki Pop Art.
 
Styl przemysłowy opiera się na koncepcjach takich jak ponowne użycie starych elementów wnętrz, zastosowanie materiałów konstrukcyjnych typowych dla przestrzeni przemysłowych: beton, stal, zbrojone szkło czy odsłonięte cegły. Charakterystyczne dla niego są duże otwarte przestrzenie z przestronnymi przeszkleniami okien, dzięki czemu duże przestrzenie są wypełnione światłem.
 
 
Kuchnia industrialna
Meble kuchenne w stylu industrialnym
Kuchnia Diesel Open Workshop

Świetne miejsca do zabawy w projektowanie wnętrz

 
Styl industrialny lubi otwarte przestrzenie i wysokie sufity. W takim wnętrzu możemy zaprojektować kuchnie wykończoną w lakierze matowym, kuchnię drewnianą lub laminowaną. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Przy projektowaniu wnętrz w stylu industrialnym ważne jest zachowanie lub imitacja starych ścian.
Jeżeli mamy stare wnętrze, postarajmy się o jak najbardziej delikatne podejście do oryginalnych struktur budynku. Odsłonięcie starej cegły lub zostawienie betonowej ściany jest wskazane.
 
Kuchnia nowoczesna Wrocław

Kuchnia industrialna

 
Jak sprawić, by meble kuchenne na wymiar wpisywał się w koncepcję wnętrza industrialnego? Można zamówić projekt kuchni u projektanta wnętrz lub znaleźć model kuchni pasujący idealnie do naszego wnętrza. Jakie cechy są charakterystyczne dla kuchni industrialnej? Najlepiej, by kuchnia miała drewniane, stalowe lub szklane fronty z solidnym i charakterystycznym uchwytem. Kuchnia industrialna jest odważna i zdecydowana. Idealny przykład stanowią modele kuchni od Diesla: Open Workshop i Social Kitchen.
Model mebli kuchennych Diesel od Scavolini pozwala na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza
z zastosowaniem naturalnych materiałów współgrających z przemysłową przestrzenią.
 
 

Wartość bycia razem – to idealny projekt kuchni

 
Kuchnia jest ważną częścią domu, dlatego dobrze przygotowany projekt kuchni przesądza o przyjemności z użytkowania i przebywania w jej wnętrzu. Dobrej jakości materiały dają nam gwarancję na długie lata. Przy okazji, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kuchni?
Z pewnością na nietoksyczność używanych materiałów, wodoodporność i dożywotnia gwarancja
na mechanizmy.
 

Nowoczesne meble kuchenne i ciepłe odcienie

Do wnętrza industrialnego pasują także meble z klasycznej linii. Wszystko jest kwestią dobrze przygotowanego projektu i doboru odpowiednich materiałów. Poczucie geometrycznej swobody można znaleźć w kuchni Favilla od Scavolini.  Jej wygląd jest po trosze industrialny i także trochę klasyczny. Co jest ważne? Wyrazisty projekt, który tworzy miejsce ciepłe i przytulne w odbiorze oraz, można śmiało powiedzieć, po prostu eleganckie i funkcjonalne. Niekwestionowaną gwiazdą tego ustawienia jest moduł do gotowania wykończony matowym lakierem z efektem żeliwnym. Dodatkowo siłę tego zestawienia wspiera odważny wolnowiszący okap i  blat roboczy ze spieku kwarcowego, które wraz z dopasowanym okapem wyznacza industrialny trend.
 
Klasyczne meble kuchenne na wymiar Wrocław
Dopracowane detale takie jak uchwyty na kubki z postarzonego metalu, miedziane uchwyty piękny laminowany blat w kolorze Old Natural definiują industrialny szyk tej kuchni. Jest to projekt mebli kuchennych na wymiar, który przedstawia idealną kompozycję z otwartą przestrzenią półek naściennych, wysoką zabudową na wymiar oraz konsolowym stołem Tabula.
 
 

Stylowe i jakościowe materiały – to podstawa

 
Metal jest jednym z głównych materiałów charakteryzującym przemysłowe wnętrza. Modułowe, stalowe konstrukcje otwartych półek rozszerzają ofertę kuchni Diesel Open Workshop, tworząc ciekawe struktury poziome i pionowe nadające loftowy charakter wnętrzu. Połączenie metalu i drewna sprawia, że ​​wnętrze jest cieplejsze i przyjemniejsze. Podobnie jak w salonie zaprojektowanym z otwartych półek z chropowatego i funkcjonalnego systemu ściennego „Metro”, z laminowanymi półkami w kolorze Land Oak, która dodaje lekkości temu projektowi.
 
 

Łazienka w stylu industrialnym – urok i osobowość

 
Główne cechy stylistyczne projektu Diesel Open Workshop przenoszą się z kuchni i salonu na meble łazienkowe. W tym przypadku stalowa, lekka konstrukcja jest ponownie interpretowana i staje się praktycznym obrotowym wieszakiem na ręczniki, podczas gdy duże panele ścienne z miedzianym lustrem tworzą oryginalną grę światła, kontrastujące z podstawami umywalki lakierowanej na matowo w kolorze Slate Black. Brązowe płytki narożne z fakturą z efektem „siatki” umieszczone na marmurowych blatach przypominają stoły znalezione w warsztatach, a także stają się wyróżniającą cechą stylu industrialnego.
 

 

TWÓJ KOMENTARZ