Trendy wnętrzarskie na lata 2020/2021

Projekt wnętrz kanapa

Jakie trendy we wnętrzach w 2021 roku?

Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak odświeżyć lub zaprojektować swoje wnętrze zgodnie z najnowszymi trendami, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Wszyscy designerzy są zgodni, że ostatnie trendy w projektowaniu wnętrz idą w kierunku umocnienia więzi człowieka z naturą. Tak zwany „design biofilny”. Ostanie lata charakteryzują się bardzo szybkim tempem życia, pracy, konsumpcji. Nadszedł czas, żeby zwolnić, zastanowić się, co jest ważne, co przynosi przyjemność i wyciszenie. Stworzyć oazę dla siebie i rodziny. Zwłaszcza w tych niełatwych czasach, kiedy tak dużo czasu spędzamy w naszych domach.

 

Projektant wnętrz powinien zadbać o dostęp do dużej ilości światła. W tym celu można zastanowić się nad rezygnacją z firan, żaluzji lub rolet. Zasłony, jako element dekoracyjny i tworzący klimat wnętrza raczej zostawiamy. Dobrze jest, jak będą okna o dużych przeszkleniach. Dlatego tak popularne dziś wnętrza loftowe, których charakterną cechą są duże przeszklone okna.

Kolory we wnętrzach są w barwach natury, ale również bardzo popularne są kolory intensywne, zaczerpnięte jednak z palety naturalnej. Szmaragdowa zieleń, oliwka lub głęboki granat w kolorze nocnego nieba.

Kolory przegrzanego piasku, spalonego słońcem, ciepły brąz i zgaszony róż też są jak najbardziej na czasie.

Mamy już dosyć biało-czarnych wnętrz i białych kuchni. Idzie nowe, mniej sterylne, bogate w materiały, tekstury i kolory.

Łączenie głębokich kolorów i metali daje świetny efekt we wnętrzach. Złoto z granatem, miedź z szmaragdem lub róż z grafitem lub srebrem. To są połączenia, które na pewno Cię nie zawiodą.

Wróciła też moda na meble zbliżone do koloru ścian, co optycznie nie zagraca przestrzeni. Również krzesła, komody, sofy mogą być w zgaszonej kolorystyce, a jaskrawe kolory pojawić się na kilku elementach, takich jak fotel, poduszki lub ceramika.

Jakie trendy w kuchniach?

Modna kuchnia 2021 roku

W trendach mebli kuchennych też dużo zmian. Białe kuchnie mamy już za sobą. Nowoczesna kuchnia 2021 harmonijnie łączy elementy funkcjonalności, komfortu i estetyki. Tendencja na otwarte kuchnie, połączone z jadalnią i salonem nadal aktualne. Takie rozwiązanie pomaga w integracji rodziny, kiedy wszyscy zbierając się w domu po całym dniu pracy czy szkoły.

Ze by uzyskać efekt płynnego przejścia kuchni w salon, potrzebne jest przestrzeganie kilku zasad.

  • Cała przestrzeń powinna być zaprojektowania w jednym stylu i elementy wyposażenia i mebli pasować do siebie.
  • Należy zaprojektować strefy oświetleniowe bardzo starannie, tworząc niejako scenografie przestrzeni. To pozwoli sterować strefami pomieszczenia w zależności od okoliczności.
  • Podłoga powinna być w jednym materiale. Nie należy dzielić pomieszczenia różnymi wykończeniem podłogi. Na przykład w strefie kuchni kafle, a dalej podłoga drewniana. Przy wnętrzu wielofunkcjonalnym, podłoga stanowi tło dla tego, co się dzieje naokoło.

https://studioinvita.pl/projekt/meble-kuchenne-do-loftu-diesel/

dzdzzddz

TWÓJ KOMENTARZ