Trendy w urządzaniu kuchni w roku 2019

Jakie trendy kuchenne niesie ze sobą rok 2019? Które z nich przetrwają i wejdą do kanonu jako ponadczasowe? Które z dotychczasowych trendów nie są już na czasie? 

Coraz mniejszą popularnością cieszą się białe meble kuchenne na wysoki połysk. Był to ogólnie obowiązujący trend, który przetrwał kilka dobrych lat, ale prędzej czy później musiał się skończyć, gdyż niemal w każdym polskim domu natrafialiśmy na białą, błyszczącą kuchnię. W 2019 roku światowi projektanci rozpoczynają tworzenie przytulnych, kolorowych i ciepłych w odbiorze wnętrz, które mają być dla nas ostoją spokoju, rodzinnego ciepła. 
Dlatego też fronty kuchenne odznaczające się zimną barwą bieli wyjdą z użycia. Tym sposobem kuchnie nie będą już chłodne i sterylne. 

Kuchnia z matowymi frontami i modnymi w 2019 r otwartymi półkami

 

 

Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Do kuchni należy wprowadzić kolory nie tylko w postaci ciekawych blatów, ścian, kafli, ale wykazać się odwagą przy wyborze sprzętu AGD i frontów. 

Najmodniejsze są kolory natury, butelkowa zieleń, granat, ciepły grafit, bordo. Jednakże w dalszym ciągu w użyciu będą szarości imitujące betony i spieki kwarcowe, miedź czy rdzę.  Biel zostanie zastąpiona beżem, karmelem, brąz będzie występował w pastelach i głęboko nasyconych deseniach. Może jest to zaskakujące, ale w kuchniach pojawi się pudrowy róż, który, pastelowy odcień mięty, dzięki którym poczujemy powiew wiosny w naszym domu.

Tętniący życiem fotel Moroso
Sofa pudrowy róż

 

Mat Vs Połysk

Włosi już w roku 2018 przewidzieli koniec fenomentu połyskujących frontów. Modna kuchnia ma się odznaczać matowymi frontami. Będą one występować w formie prostolinijnych, minimalistycznych frontów, jak i frontów 3D z frezowanym uchwytem, delikatną klasyczną ramką, która pozwoli na stworzenie ponadczasowej aranżacji i połączenie kuchni klasycznej z nowoczesną. Pojawią się piękne matowe elementy wykończeniowe dodające dodatkowego charakteru kuchni: uchwyty i cokoły.
Dlaczego mat stał się popularny? Powierzchnie wykonane w macie są w odbiorze ciepłe, 
i łatwiej dopasować je do innych elementów wnętrza np. sofy, fotela, zasłon których to tkaniny w odbiorze również są ciepłe i matowe. Jednak czy wszystko co błyszczące odejdzie w zapomnienie? Nic z tych rzeczy. W dalszym ciągu na topie są złoto,mosiądz, miedź, stal jednakże należy je dobierać i łączyć z umiarem. 
 
Jakieś nowe materiały?
Może nie zupełnie nowe, ale odczarowane z niechlubnej sławy dawnych lat. Do wnętrz na nowo powraca lastryko w formie blatów i kafli kwarcowych, czy Corianu. Jeśli dobrze zestawimy ze sobą lastryko z meblami kuchennymi czy łazienkowymi nadadzą one tym wnętrzom ponadczasowy charakter i unikalny designerski szyk. Materiałem, który jest i będzie ponadczasowy jest nadal ciemny marmur. Materiałem nie zupełnie nowym, bo obecnym w poprzednich sezonach, jest beton. Jednakże w nowych wykończeniach, nowej kolorystyce i z wyraźną fakturą. Drewno, podobnie jak marmur, nadal będzie obecne we wnętrzach, a zwłaszcza tych bardziej zacienionych, by ocieplić i rozjaśnić tę przestrzeń. 
Blaty i okładziny ścienne mogą być wykonane z materiału o cechach lastryko
Wiosenna kuchnia, łączy ze sobą matowe fronty, drewniany urok i połyskujące blaty kwarcowe
Nowy pomysł na otwartą przestrzeń
W niskich pomieszczeniach widoczna jest tendencja do rezygnacji z górnych szafek w celu nadania kuchni oddechu i sprawienia wrażenia, że pomieszczenie jest wyższe niż w rzeczywistości. Jednak tak, gdzie sufity są wysokie, zabudowuje się je praktycznie całkowicie. Zarówno w niższych jak i wyższych pomieszczeniach w użyciu coraz częściej pojawiają się otwarte półki i szafki, które nadają kuchni lekkości.
Ażurowa i lekka przestrzeń

Co ze ścianą i podłogami?

Między przestrzenią blatu roboczego, a szafkami górnymi tzw.fartuchem nieocenione będą płytki ceramiczne, marmurowe czy spieki o nieregularnych kształtach. Mowa o trójkątach i prostokątach. Heksagon podobnie jak białe, połyskujące fronty przesycił nas. Również lastryko będzie stosowane w formie kuchennej okładziny ściennej czy praktycznej podłogi. Dodatkową zaletą wzoru tego materiału jest fakt, że ułożona z lastryko powierzchnia sprawia wrażenie jednolitej i bezszwowej, tworząc tym sposobem piękne powierzchnie.
Lastryko na ścianach
 
Matowa okładzina ścienna z nieregularnym przesunięciem

#MebleKuchenneWroclaw #MebleKuchenne #MebleScavolini #MebleNaWymiar #ProjektyMebliKuchennych #ProjektKuchni #ProjektKuchniWroclaw #OryginalneKuchnie #Wloskiekuchnie

TWÓJ KOMENTARZ