Moda na beton


Betonowe ściany charakterystyczne, do niedawna, dla stanu surowego dziś cieszą się coraz większą popularnością. Materiał ten pojawia się zarówno w mieszkaniach, restauracjach, sklepach, biurach, a nawet projektach kuchni. Jak osiągnąć efekt satysfakcjonujący efekt betonu?

Przedstawiamy kilka sposobów.

Płyty betonowe
Charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki odpowiedniej impregnacji są również odporne na wilgoć. Płyty dostępne w kształcie prostokąta bądź heksagonu  wymagają profesjonalnego montażu. Mocuje się je na dekoracyjnych śrubach ze stali nierdzewnej lub niewidocznym systemie montażowym. W każdym przypadku płyty dodatkowo klejone są do ściany.
http://www.morgan-moller.com/

Płytki betonowe GCR

Są lżejsze od płyt betonowych, dzięki czemu można je przytwierdzić nawet do ścian z płyt gipsowo-kartonowych. Nie wymagają stosowania specjalnych klejów, dodatkowych wzmocnień, a ponadto na rynku występują w różnych wersjach kolorystycznych.
http://milke.se/produkt/honeybee/
Płytki ceramiczne
Dość ciekawą alternatywą, polecaną szczególnie do łazienki są klasyczne płytki ceramiczne, imitujące beton. Mogą mieć różną powierzchnię i fakturę, są odporne na wilgoć i nie wymagają dodatkowej impregnacji. Ich montaż przebiega tak samo jak zwykłych kafelków, a docinanie na wymiar nie sprawia problemu. 
Betonowe fronty mebli 
 
Inną możliwością wprowadzenia betonu do wnętrza jest zastosowanie tego akcentu w odniesieniu do mebli kuchennych. Można to zrobić za pomocą frontów imitujących beton. Jakie materiały się do tego nadają? Nowością na rynku jest Biomalta, lekki i ekologiczny materiał dekoracyjny, który doskonale imituje beton i może występować w różnych kolorach. Zatem, betonowe fronty mebli mogą występować w kolorze naturalnego betonu, ale także w jasnej kremowej kolorystyce. 
Kilka przykładów poniżej.
Mood, fronty wyspy kuchennej wykonane w materiale imitującym beton: Biomalta
Mood – górne fronty mebli wykonane w materiale Biomalta imitującym jasny beton
Mood – dolne fronty imitujące beton
  
Farba i (foto)tapeta
Najmniej skomplikowanymi rozwiązaniami są farba i tapeta imitująca beton. Pierwszą z nich nakłada się wałkiem lub pędzlem jak zwykłą farbę. Jednak przed malowaniem ściana wymaga zagruntowania, a po nim – wygładzenia i polakierowania. Jeszcze łatwiejszym wyjściem jest zakupienie tapety lub fototapety, które dają bardzo realistyczny efekt. Nakłada się je na ściany dokładnie tak, jak zwykłe tapety.
Dall Agnese Speed
 Betonowe dodatki
Dla tych z was, którym podoba się beton, ale mają obawy co do zastosowania go na większej powierzchni, pozostają dodatki i ozdoby wnętrzarskie wykonane z betonu.
Betonowe donice na zioła i przyprawy
http://www.studio1127.com/store/p4/Cement_Pendants.html
http://www.morgan-moller.com/oferta/meble-betonowe/fotel-timeless
Pozdrawiamy, Studioinvita.pl

 

TWÓJ KOMENTARZ