Meble łazienkowe bliskie naturze


 
Łazienka być może nie jest tak reprezentatywnym pomieszczeniem jak salon, jednak nie oznacza to, że jej aranżację można traktować po macoszemu. W końcu jest niezwykle użyteczna i nie sposób się bez niej obejść. Jeśli czeka cię remont łazienki, koniecznie sprawdź co w tym roku jest na topie.
Pojednanie z naturą 
Od pewnego czasu można zauważyć w modzie wiele odniesień do natury. W 2017 roku dużą popularnością cieszą się kolory ziemiste, naturalne i naśladujące przyrodę. Nie brakuje też beżu, szarości, grafitu czy ciemnej zieleni. Coraz częściej w łazience znajdujemy miejsce dla złotych akcentów i klasycznego denimu. Popularnymi materiałami wykończeniowymi jest kamień, metal, beton czy szkło, które ciekawie się prezentują, a w odpowiednim zestawieniu kolorystycznym dają bardzo oryginalny efekt.
 
Kilka słów o meblach łazienkowych

Do łazienki, podobnie z resztą jak do kuchni, chętnie wybierane są meble z frontami o jednolitej powierzchni, lakierowane na wysoki połysk. To bardzo praktyczne, a zarazem estetyczn rozwiązanie, cieszące się sporą popularnością. Minimalistyczne meble łazienkowe w połączeniu z neutralnie wykończonym wnętrzem nadadzą pomieszczeniu lekkości i powiększą je optycznie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na drewniane lub drewnopodobne meble. Te zaszczepią naturę w Twojej łazience i doskonale wyróżnią się na tle gładkich ścian i podłogi.

A na dokładkę kilka dodatków
Oczywiście nie można pominąć dodatków. W tym pomieszczeniu ich rolę mogą pełnić bardzo funkcjonalne przedmioty. Przykład? Mydelniczka, pojemnik na szczoteczki do zębów, lustro, wieszak na ręczniki… Wymieniać można długo. Poświęć więcej uwagi tym elementom, a osiągniesz zamierzony efekt:)
Jeśli zarówno meble łazienkowe, jak i całe wnętrze są utrzymane w jasnej tonacji, polecamy zdecydować się na odważne dodatki, które przykują uwagę i ożywią aranżację. Pamiętaj, że doskonałą ozdobą będzie też designerska lampa sufitowa i kinkiety przy lustrze. Dobre oświetlenie w łazience pełni ważą rolę, ponieważ zazwyczaj nie ma tu okna, przez które mogłoby wpadać światło dzienne.
Aranżacja łazienki nie jest szczególnie skomplikowana, jednak warto poświęcić jej nieco uwagi. Tym sposobem można sprawić, że pomieszczenie będzie bardzo klimatyczne i miłe dla oka. Po garść inspiracji i nietuzinkowe meble łazienkowe zapraszamy na naszą stronę – Studio Invita.
Pozdrawiamy, Studioinvita.pl

 

 
TWÓJ KOMENTARZ