Jaki układ kuchni jest dla Ciebie najlepszy?


Gdy kuchnia jest liniowa

 
Kompozycja ułożona na jednej ścianie jest dość powszechnym rozwiązaniem. W tego typu kuchni zaleca się, aby płyta grzewcza i zmywarka znajdowały się w pobliżu i znajdowały się na środku, a po bokach zaplanujmy miejsca do przechowywania żywności. Jeśli chodzi o urządzenia gospodarstwa domowego, bardziej praktyczne jest umieszczenie zmywarki w pobliżu zlewu, podczas gdy piekarnik i / lub kuchenka mikrofalowa, w zależności od dostępnych centymetrów, mogą być umieszczone w kolumnie lub w półkolumnie, aby uniknąć zgięcia.
 

Trójkąt? Tak!


Kiedy mamy możliwość optymalizacji przestrzeni, umieszczając meble na dwóch lub trzech sąsiadujących ścianach, możemy polegać na geometrii, aby stworzyć tak zwany trójkąt operacyjny. W przypadku narożnej kuchni, ustawionej wzdłuż dwóch boków lub z półwyspem, wierzchołki odpowiadają płycie, zmywarce i lodówce.

Jakie są korzyści? 

Spędzony w kuchni czas i wszystkie wykonywane czynności będą bardziej płynne i efektywne
Będziemy poruszać się z maksymalną swobodą, mając wszystko w zasięgu ręki.

Kuchnia z wyspą ergonomiczną


Kuchnia z wyspą jest alternatywą dla kuchni liniowej i pozwala tworzyć oddzielne obszary operacyjne, ale zawsze ułożone w trójkąt. Jest to rozwiązanie, które oferuje więcej miejsca do przechowywania i pracy, co ułatwia manewrowanie, gdy dwóch z was gotuje i przebywa z gośćmi podczas przygotowywania posiłków. Ma również wysoki efekt estetyczny: poprawia środowisko, które jest wyrafinowane i profesjonalne.

Półwysep kuchenny

 
Kuchnia z trzech stron idealnie nadaje się do dużych pomieszczeń o określonym rozmiarze. Ten rodzaj kompozycji w pełni wykorzystuje narożniki i tworzy różne rozwiązania dla przestrzeni do przechowywania, pozwalając mieć wszystko w zasięgu kilku metrów. Projekt kuchni w kształcie litery U można umieścić na ścianach kuchni lub stworzyć bardziej oryginalne rozwiązania, takie jak półwysep połączony z kuchnią liniową za pomocą blatu z przekąskami, który może być również używany jako dodatkowa powierzchnia robocza.

TWÓJ KOMENTARZ