Dlaczego w domu warto mieć kwiaty?

Zieleń w naszych domach, w każdej postaci jest dla nas korzystna. Niezależnie od tego czy upodobaliśmy sobie kwiaty, miniaturowe krzewy czy zioła doniczkowe, które do tej pory traktowaliśmy jako element dekoracyjny lub ewentualnie przyprawę  o wyjątkowych walorach smakowych, warto je mieć w domu i o nie dbać. W chwili obecnej posiadanie roślin naturalnych w naszym domu to bardziej kwestia prozdrowotna.

W jaki sposób rośliny naturalne wpływają na poprawę warunków naszego życia?

Przebywanie w otoczeniu roślin poprawia nasze samopoczucie i uspokaja. W związku z tym nasz organizm dobrze się dotlenia. Kwiaty przetwarzają nadmiar dwutlenku węgla na tlen, oraz nawilżają powietrze w zbyt suchych i zamkniętych pomieszczeniach. Tworzą naturalny klimat niezależnie od aktualnej pory roku. Latem, gdy jest sucho nawilżą powietrze, a zimą, gdy stan napięcia elektrostatycznego się podnosi minimalizują ten ładunek, dzięki czemu unikamy nieprzyjemnego       i często zaskakującego kopnięcia przez najróżniejsze przedmioty w naszym domu.

Jakie elementy naszego wnętrza tworzą niekorzystne jony dodatnie?

Jest ich całkiem sporo: wykładziny z tworzyw sztucznych, podłogi pokryte lakierem, lakierowane meble, grzejniki które wytwarzają sporo jonów dodatnich. Wszystkie te elementy naszego domu wpływają na wzrost napięcia nerwowego i osłabienia. Dlatego w jakiś sposób powinniśmy zneutralizować tę przestrzeń, a rośliny są najlepszym na to sposobem.

Jakie rośliny zalecane są do pomieszczeń o wysokiej jonizacji ujemnej?

Wszystkie odmiany paproci, geranium i pelargonie stosujemy w pomieszczeniach o dużym natężeniu jonami ujemnymi. Warto wspomnieć, że geranium wydzielające silnie pachnący olejek eteryczny ma wielce pozytywny wpływ na drogi oddechowe.

Paprocie, z kolei są tak wyjątkowym bohaterem, który w tak dużym stopniu neutralizuje ujemną jonizację, że same marnieją i brązowieją, by móc zrównoważyć powietrze w naszym domu.

Warto jednak pamiętać o tym, że wśród roślin o charakterze ozdobnym znajdziemy także takie, które mogą okazać się niebezpieczne. Nie trzeba jednak z nich rezygnować, ponieważ są to przepiękne rośliny, jednak podczas ich pielęgnacji należy postępować zgodnie z zaleceniami i unikać kontaktu z sokami roślin.

Na jakie rośliny w naszym otoczeniu trzeba uważać?

Monstera dziurawa
Difenbachia
Gwiazda betlejemska
ponad to: kroton, anturium, fiołek alpejski ,dracena oraz skrzydłokwiat. 

Mając możliwość wyboru roślin, które znajdą się w naszym domu możemy zdecydować się na te, które nie tylko zdobią nasz dom, ale także będą nam służyły jako atrakcyjne dodatki do potraw. Najpiękniejszymi z nich są: lawenda, rozmaryn, szałwia, bazylia.

TWÓJ KOMENTARZ