Czego nie należy robić w kuchni?

 

„Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi”. A my zamierzamy urządzić naszą kuchnię samodzielnie, ale i dobrze zgodnie z zasadami funkcjonalności.

Jak ustrzec się błędów, które mogą zniszczyć nasz plan?

Należy pamiętać, że aranżacja kuchni to nie banał. Do tematu należy podejść z dozą ciekawości, podejrzliwości i sporym zainteresowaniem. Podejmując się samodzielnej aranżacji dobrze pamiętać o tym kto będzie korzystał z kuchni czy będzie to jedna osoba, czy będzie ich więcej. Stwórzmy zatem miejsce, które będzie wspólnym mianownikiem wszystkich domowników. 

Liberamente od Scavolini

 

Mała kuchnia – duży problem?

Ostatnio coraz większą furorę robią otwarte kuchnie, które łączą się z salonem czy jadalnią. Wygląda to efektownie pod warunkiem, że mamy do dyspozycji sporo przestrzeni. W innym wypadku ograniczamy sobie pole manewru podczas przygotowania posiłków. Kuchnia ma być estetyczna, ale podstawą jest jednak funkcjonalność, więc nie może w niej zabraknąć wyspy lub stołu, blatów roboczych, czy szafek z szufladami. Taka kompozycja pozwoli nam na pomieszczenie potrzebnej ilości garnków, szklanek i innych rzeczy przydatnych w kuchni.
Pamiętajmy o swoim komforcie. Dobierzmy meble kuchenne do własnych wymagań. Ważny jest nasz wzrost, przyzwyczajenia podczas gotowania. Wykluczamy zbyt niskie blaty, gdyż nasz kręgosłup prędzej czy później ucierpi podczas pracy w takiej kuchni.

 

Favilla od Scavolini

Umiar

Przesyt nigdy nie jest wskazany. Podczas kuchennych aranżacji nie może być inaczej, dlatego należy odpowiedzieć sobie na pytanie, które wyposażenie jest nam najbardziej potrzebne, dbając o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych kuchni, gdzie każdy centymetr może być na wagę złota.
Nie przesadzajmy także z ilością światła, które podczas pracy w kuchni może nas przytłaczać i oślepiać. Nie można jednak pójść w drugą stroną i zamontować tylko jedno główne światło. Wskazane są światła nad blatem roboczym, które w dużym stopniu wpłyną na komfort naszej pracy.

Stylistyka rzecz święta

Funkcjonalność funkcjonalnością, ale nie można zapomnieć o dopasowaniu do siebie wszystkich kuchennych elementów pod kątem stylistycznym. Złotą zasadą jest ostrożność przy łączeniu kolorów, wzorów czy różnorodnych kształtów. Warto zasięgnąć porady u projektanta wnętrz, który doradzi nam odpowiednie rozwiązanie.
Pozdrawiamy, Studioinvita.pl

TWÓJ KOMENTARZ